Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krmení

29. 4. 2009
Kočka je masožravá,proto by její potrava měla být převážně masitá.Hlavní složkou jsou živočišné bílkoviny a tuky. Pokrm podávaný kočkám by měl mít pokojovou teplotu.Příliš studený nebo teplý by mohl zapříčinit zánět žaludku.

Koťata krmíme čtyři až pětkrát denně malými porcemi.Dospělou kočku stačí krmit dvakrát denně.Kastrované kočky mají tendenci k tloustnutí,proto se nenechte oblomit jejích louděním a kočku nepřekrmujte. Na koupené stravě je vždy uvedena denní krmná dávka v gramech,podle váhy nebo věku zvířete.

Základem jsou vhodné kočičí misky,které před každým krmením musíte řádně vymýt.Každá kočka by měla mít svou vlastní misku,aby se najedla v klidu.Pomalejší jedlíky krmte raději zvlášť,nebo v jiné místnosti.Potrava má být vlažná,nikdy horká nebo málo rozmrazená.Kočce nechávejte jídlo v misce nejdéle třicet minut.Potom jídlo ukliďte a nabídněte jej při dalším krmení.

Pro koťata do jednoho roku věku kupujte krmivo s označením junior nebo kiten ,to vám zaručí,že vaše koťátko dostane všechny nezbytné složky potravy pro jeho zdravý vývoj.
Pro dospělé kočky se užívá označení Adult.
Pro starší kočky,krmivo s označením Senior. Těmto kočkám ,které mají neúplný chrup,je lepší podávat měkkou stravu,kterou nemusí namáhavě rozkousávat.
Pro kočky s nadváhou zařaďte do jídelníčku dietnější stravu s označením Light. V žádném případě netrapte kočku hladovkou,spíše dávejte menší porce a umožněte kočce pohyb.Také se můžete poradit s veterinářem,který vám poradí jakou dietní stravu podávat.

Březí a kojící kočky krmíme častěji.Krmení podáváme ve třech až čtyřech porcích denně.Potrava musí obsahovat zvýšené množství minerálních látek a vitamínů.V období kojení lze kočce podávat i polévky a mléko. Výborným doplňkem stravy je krmivo pro koťata,které obsahuje všechny potřebné složky.